KVĚTINÁČE z TERRACOTTY

Je nám ctí, nabídnout vám pár kousků  této přírodní krásy.

imprunetta5

Terracotta je tvrdý a odolný materiál, který se dosáhne při vypalování při teplotě zhruba 1000 ° C směsí z hlíny a inertního materiálu, obvykle pískovce. Je známý po celém světě a může být vyráběn v surovinách, jako jsou cihly na domy, ale i jiné předměty, díky snadno tvárné povaze hlíny.
V Toskánsku, v oblasti Florencie a Sieny, byla řemesla zahradní keramiky vyvinuta po staletí a je známá po celém světě díky elegantnímu a rafinovanému návrhu a také kvalitě hlíny. Podloží Toskánska je bohaté na kvalitní hlínu s vysokou mechanickou pevností a umožňuje výrobu velice velkých hrnců o rozměrech větší než 100 cm.

Toskánská terracotta  je nejlepší zahradní terracotta na světě.  Toto řemeslo se stalo rodinným pokladem, dědí se z generace na generaci po mnoha staletí.  Hlína z oblasti Imprunety a Sieny patří mezi nejlepší hlinky na světě.Tyto jíly mohou být použity k výrobě hrnců s vysokou mechanickou pevností a poristikou, která je ideální pro život rostlin. Technologie zpracování ve vysokých teplotách spolu s kvalitou hlíny umožňují získat terakotu, která je mrazuvzdorná a trvanlivá. Století zkušeností umožňují přesné modelování sofistikovaného toskánského stylu, ale také jednoduchý a moderní design.

Ruční výroba,  výrobní proces jednoho kousku se pohybuje od 25 do 40 dnů, v závislosti na velikosti výrobku.

 

NABÍDKU PRÁVĚ PŘIPRAVUJEME!

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.